Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com

.

 

А ВИ ГОТОВІ БУТИ В ТРЕНДІ?

або НАЗУСТРІЧ ГЛОБАЛЬНИМ ВИКЛИКАМ.

 

       …Слово "ТРЕНД" було запозичене з англійської мови "Trend", і перекладається як "тенденція". Існує фраза, яка вже у всіх "зав’язла на зубах", зате чудово пояснює, що ТРЕНД - ЙТИ В НОГУ З ЧАСОМ…

     Вже третій рік поспіль ВГО «Українська горіхова асоціація» співпрацює з проектом ІТС (International Trade Centre) в Україні «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки» з загальною метою - покращення позиціонування та підвищення ефективності просування української горіхової продукції на світових ринках.         Конкретні кроки співпраці – участь делегацій Української горіхової асоціації в світових виставках GULFOOD (Дубай, ОАЕ), ANUGA-2021 в Кельні (Німеччина), на яких підтверджена реальна можливість ЕКСПОРТУ ЯКІСНОГО СОРТОВОГО ГОРІХУ та ФУНДУКА, вирощеного в промислових садах України, за цінами вище, ніж складені середні ціни в Україні.

       Але для стабільного вирощування якісних горіхів, фундука потрібен професійний підхід до технології вирощування цих культур.

    Тому, Горіхова асоціація та проект ІТС почали освоювати новий напрямок співпраці - обмін передовим досвідом по розвитку промислового горіхівництва в зарубіжних країнах.

      Зокрема з фундука, промислові площі якого в Україні вже третій рік поспіль зростають найбільш швидко.

   Та й на світовому горіховому ринку, обсяг імпорту серед горіхоплідних культур, відповідно до аналізу, зробленому фахівцями ІТС, - фундука за останні три роки показує суттєву позитивну динаміку.

    В зв’язку з цим, на світовій мапі фундукового садівництва починають з’являтись нові виробники – один з них, це Україна.

Але одним з найосвічених, озброєних сучасними технологічними підходами та технологіями э промислові сади в Орегоні (США).

    Наразі відомо, що сьогодні в штаті Орегон (дев'ятий штат за площею в США) сконцентрована практично вся фундукова промисловість США.

    В свою чергу, Державний Університет штату Орегон (Oregon State University, OSU), заснований ще в 1868 році, на сьогодні є найбільшим університетом штату (довідково: працівників OSU — 2248 осіб, річний бюджет університету — 1,1 млрд.$) та разом з дослідною станцією дорадчої служби штату Орегон мають значний досвід, суттєві досягнення в сфері розробки нових сортів, технологічних схем вирощування промислових садів фундука.

     Тому ідею привести в Україну відомого наукового спеціаліста, з одного боку, так і досвідченого практика-новатора, з іншого, проект ІТС та Горіхова асоціація розпочали цього року. Адже візити таких ПРОФІ плануються заздалегідь наперед.

     Одним з таких фахівців світового рівня, який поєднав науку та практику в промислових орегонських садах є почесний професор Орегонського Університету пан Росс Пенхаллегон (Ross Penhallegon), який має достатній досвід створення та обслуговування високоінтенсивних садів, вже перевірений та підтверджений наукою в об'єднанні з промисловими садами в інших країнах,

   Крім цього, пан Росс Пенхаллегон (Ross Penhallegon) має досвід роботи у дорадчій службі при Вашингтонському державному університеті (WSU), консультує виробників промислового садівництва з питань:

- основні принципи та правила обрізки дерев і кущів, щеплення;

- органічне та традиційне виробництво;

- діагностики проблем рослин;

- застосування пестицидів;

- визначення потреби в добривах, внесення добрив;

- зрошення;

- рекомендована відстань між деревами.

 

     Напрями наукових досліджень пана Росса Пенхаллегона:

- хвороби плодових рослин, зокрема, захворювання фундуку;

- дослідження східного опіку горіхоплідних культур (Eastern Filbert Blight, EFB);

- дослідження показників якості води;

      Перемовини проекту ІТС разом з Горіховою асоціацією відносно участі міжнародного фахівця пана Росса Пенхаллегона (Ross Penhallegon) у проведенні конференції для українських спеціалістів та працівників горіхової галузі закінчилися УСПІШНО.

   В зв’язку, з приїздом пана Росса Пенхаллегона в Україну та його участі у проведенні українсько-американської конференції (буде здійснюватися синхронний переклад виступу, відповідей на запитання, дискусії), Українська горіхова асоціація оголошує про проведення УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 4 лютого 2022 року.

      Конференція відбудеться у головній садівничий залі України – в актовій залі Інституту садівництва НААНУ.

    Вже обумовлено, що пан Росс Пенхаллегон виступить з двумя доповідями (наразі основні тези доповідей додатково уточуються).

 

      Структурно конференція буде складитиметься з трьох сесій по загальним напрямкам:

1. Розвиток промислових фундукових садів, організація переробки, реалізація

2. Розвиток промислових мигдалевих садів

3. Організація створення сортових горіхових партій, переробка та експорт

     Наразі тематики виступів окреслені та обговорюються з конкретними відомими спікерами.

     

Робоча назва конференції:

     ГОРІХОВА УКРАЇНА. НАЗУСТРІЧ ГЛОБАЛЬНИМ ВИКЛИКАМ.

   

     Сьогодні, напередодні Новорічних та Різдвяних свят ми тільки анонсуємо дату - 4 лютого 2022 року та місце проведення УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ – актовий зал Інституту садівництва НААНУ (реєстрація – 09.00год. начало конференції – 10.00год., обід 13.00 -14.00год., дискусійний час 16.30 – 17.30год., закінчення конференції – 17.30год)

 

ПРОГРАМА та УМОВИ УЧАСТІ в конференції:  

     

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Президент Української горіхової асоціації Г.Юдін

ЗАЯВА на участь у Конференції 

 

Шановні КОЛЕГИ! Якщо Ви готові бути у ТРЕНДІ - не пропустить надзвичайно корисну та наймасштабнішу подію в горіхівництві.