Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

ДЕРЖПІДТРИМКА САДІВНИЦТВА-2021 – ПОЧАТОК ПОКЛАДЕНО (частина перша).

 

     Стимулюючим імпульсом для подальшого розвитку галузі садівництва стала Державна Програма розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, яка була відновлена за ініціативи народних депутатів України, попереднього складу МінАПК, ряду садівничих асоціацій, у тому числі, Української горіхової асоціації. Вже четвертий рік поспіль в бюджет України цілеспрямовано закладаються кошти на підтримку АПК, однією з яких є Державна Програма розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

      Щорічно  на підставі базової постанові КМУ № 587 «Про  затвердження  Порядку використання  коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» з змінами (в минулому році  - цеКМУ № 780 от 02.09.2020 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України») прописуються порядок використання коштів, підготовки документів і основний їх перелік по оформленню на наступний рік.

        За аналогією з попередніми роками, сьогодні, 10 березня на засіданні Уряду прийнято Постанову КМУ, яка викладає у новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, згідно з якою у 2021 році для реалізації Державної Програми розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства виділено 450 мільйонів гривень.

              Що далі?

       А далі, додатково до постанови КМУ робиться НАКАЗ відомчого міністерства про затвердження нормативів, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства

         В минулому році це був Наказ Мінекономрозвитку  № 1750 від 11.09.2020р «Про  затвердження  нормативів, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства».

       Щорічно, завчасно до виходу цього Наказу, Українська горіхова асоціація, на підставі власних листів, листів-підтримки народних депутатів, тощо ініціює внесення змін у цей Наказ з метою розширення послуг  садівничим підприємствам  та фермерам, які компенсуються за бюджетні кошти.

      Таким чином, у минулому році були підтримані пропозиції Української горіхової асоціації по внесенню змін да Наказу № 1750 від 11.09.2020р  та був затверджений новий Перелік з урахуванням обладнання та пристосування для механізованого збору, післязбиральної первинної обробки та зберігання горіхів (примітка – під назвою «горіхи», об’єднують всі горіхоплідні культури), технологічні лінії по калібруванню та переробці.

    Цілий ряд садівничих підприємств вже змогли скористуватись цією підтримкою у 2020 році та отримали відшкодування в розмірі 30% від вартості придбаної нової техніки.

         Також були внесені та підтримані пропозиції Української горіхової асоціації по внесенню змін да Наказу № 1750 від 11.09.2020р  щодо розширення відшкодування вартості придбаного садивного матеріалу та надана можливість відшкодування вартості саджанців фундука, щепленого на деревовидних підщепах.

       В цьому році, Українська горіхова асоціація буде знову ініціювати відповідні зміни у наступному Наказі з метою поширення можливостей використання державної підтримки на 2021 рік садівничими підприємствами фермерами, тощо...

         Тому, чекаємо офіційного оприлюднення щойно прийнятої Постанови КМУ.

     Основні напрями ДЕРЖПІДТРИМКИ САДІВНИЦТВА-2021, озвучено в інформації нового Міністра аграрної політика та продовольства України Романа Лещенко у нижче наведеній інформації. https://www.kmu.gov.ua/news/roman-leshchenko-u-2021-roci-mi-peredbachili-450-mln-grn.....

ДЕРЖПІДТРИМКА САДІВНИЦТВА-2021 – ПОЧАТОК ПОКЛАДЕНО (частина друга).

 

       ВСІМ САДІВНИКАМ.  Викладаю Вам для вивчення  офіційно оприлюднену  Постанову КМУ № 185 від 10.03.2021року "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства", яка є офіційним доповненням (змінами) на 2021 рік до базової постанови Уряду за № 587 про ДЕРЖПІДТРИМКУ САДІВНИЦТВА.

        Рекомендую всім садівникам, роздрукувати для самостійного вивчення безпосередньо ПОРЯДОК використання коштів на 2021 рік, який знаходиться в додатку до цієї постанови КМУ № 185.

      Зараз Українська горіхова асоціація готує офіційного листа до діючого Наказу Мінекономрозвитку № 1750 від 11.09.2020р «Про затвердження нормативів, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства», про відповідні зміни у наступному Наказі з метою поширення можливостей використання державної підтримки на 2021 рік садівничими підприємствами, фермерами, підприємцями-аграріями (ФОП), тощо...

        Лист Горіхової асоціації також буде оприлюднено після його офіційної реєстрації в Мінекономрозвитку.

        Всі ці документи та листи будуть надіслані всім членам асоціації на їх поштову електронну адресу. В разі змін Ваших поштових електронних адресів, або їх доповнень, для вчасного отримання подальшої кореспонденції від Української горіхової асоціації напишіть нам на офіційну поштову адресу асоціації: ukr.nuts2008@gmail.com

 

З повагою

Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Г.Юдін