Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

УВАГА САДІВНИКІВ: ДЕРЖПІДТРИМКА – 2021

 

    З головних підсумків минулого тижня в галузі садівництва треба визначити, що відбулось перше засідання РОБОЧОЇ ГРУПИ з питань розвитку садівництва, яку створено при Міністерстві аграрної політики та продовольства України за Наказом Міністра Мінагрополітики за № 116 від 03.08.2021р.

    Від Української горіхової асоціації були присутні: Юдін Г.О. – президент асоціації, Бабанський В.М. – віце-президент асоціації, які входять до складу РОБОЧОЇ ГРУПИ (про склад комісії я вже повідомляв на власній сторінці в фейсбуці у попередній інформації від 06.08.п.р.)

      Одним з головних питань першого засідання було остаточне обговорення питань державної підтримки розвитку садівництва, уточнення та узгодження дій садівників при підготовці, оформленні та здачі документів для отримання державних компенсацій.

     Тому садівникам, які планують отримати компенсації по Програмі державної підтримки розвитку садівництва треба ОБОВ’ЯЗКОВО ЗНАТИ:

      1. Механізм і напрями надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, який затверджено ПОСТАНОВОЮ КМУ від 15.07.2005 року (з остаточними змінами, відкоригованими постановами КМУ № 612 від 16.06.21р., та № 770 від 28.07.21р.).

В кінцевій редакції постанову КМУ від 15.07.2005 року (зі змінами) можливо скачати за адресою: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-2005-%D0%BF#Text

         2. НОРМАТИВИ  по компенсації  придбаного  садивного  матеріалу,  ПЕРЕЛІК  ТЕХНІКИ,  механізмів  та обладнання, ФОРМИ відповідних документів для надання фінансової підтримки затверджені НАКАЗОМ МІНАГРОПОЛІТИКИ за № 74 від 07.07.21р., який є на сайті Мінагрополітики та можливо скачати за адресою: https://minagro.gov.ua/.../pro-zatverdzhennya-normativiv...

3.Окремо ФОРМИ документів встановленого зразка для заповнення садівникам при оформленні документів для отримання фінансової підтримки розвитку садівництва теж відображені на сайті Мінагрополітики та можливо скачати за адресою: https://minagro.gov.ua/ua/pidtrimka/sadivnictvo

       4. До 15  ЖОВТНЯ п.р. в  ОБЛАСНІ  КОМІСІЇ, призначені  в Обласних  державних адміністраціях, надають документи САДІВНИКИ (суб’єкти господарювання), ЯКІ ЗАКЛАЛИ плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість) у ПЕРІОД З 01.10.2020року по 30.09.2021року, на отримання компенсацій за напрямами:

А) ПРИДБАННЯ САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ плодово-ягідних культур, винограду та хмелю - у розмірі ДО 80 ВІДСОТКІВ здійснених витрат (після проведення ними садіння або ремонту насаджень);

Б) проведення робіт та придбання матеріалів для СПОРУДЖЕННЯ ШПАЛЕР І ВСТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ - у розмірі ДО 50 ВІДСОТКІВ здійснених витрат (після завершення монтажних робіт);

В) закупівлю ТЕХНІКИ, МЕХАНІЗМІВ ТА ОБЛАДНАННЯ (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві згідно із затвердженим Мінагрополітики переліком такої техніки, механізмів та обладнання, - у розмірі ДО 30 ВІДСОТКІВ їх вартості.

    5. До 15 ЖОВТНЯ п.р. в КОМІСІЮ МІНАГРОПОЛІТИКИ надають документи САДІВНИКИ (суб’єкти господарювання) - виробники плодів, ягід, винограду та хмелю, які провадять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/або консервації плодів, ягід, винограду та хмелю, для отримання бюджетних коштів надаються на безповоротній основі для компенсації ДО 50 ВІДСОТКІВ вартості (без урахування податку на додану вартість) за напрямами:

А) нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції;

Б) придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали після завершення пусконалагоджувальних робіт.

           ЗВЕРТАЄМО УВАГУ:

        Бюджетні кошти надаються за всіма напрямами за період з 01.10.2020р. по 30.09.2021р.

       Бюджетні кошти також надаються за 2019-2020 роки за ВСІМА НАПРЯМАМИ, ОКРІМ КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ НА ТЕХНІКУ, МЕХАНІЗМИ ТА ОБЛАДНАННЯ. Крім цього, відповідно до змін, внесених до Порядку постановою Уряду від 28.07.2021 № 770, для отримання компенсацій за 2019-2020 роки документи можливо подати також до 1 вересня 2021 року до відповідної комісії.

      Для зручності садівників, ПОКРОКОВІ  ДІЇ  в оформленні  документів  для  отримання  державної  підтримки наведені та оприлюднені в Інформаційній довідці на сайті Мінагрополітики за адресою: https://minagro.gov.ua/ua/pidtrimka/sadivnictvo

      Крім цього, Українська горіхова асоціація додатково консультує та допомагає всім членам асоціації в оформленні документів для отримання державної підтримки.

      Три роки поспіль спільними зусиллями народних депутатів України, галузевих садівничих асоціацій та об’єднань, фахівців Міністерства бюджетні кошти для державної програми розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства щорічно надходили на поточні рахунки садівників – суб’єктів господарювання, які завчасно оформили власні документи на отримання фінансової підтримки, та по яким були прийняті рішення про надання фінансової підтримки.

               ЗВЕРТАЄМО УВАГУ:

     Тому і зараз нагадуємо та радимо садівникам – суб’єктів господарювання ВЧАСНО ГОТУВАТИ ТА НАДАВАТИ ДОКУМЕНТИ в відповідні комісії для їх перевірки.

      У разі більш ранньої подачі документів у відповідних комісіях з'являється можливість своєчасно перевірити Ваші документи і повернути їх Вам для виправлення помилок.

      При подачі документів в останні терміни офіційно зазначених термінів подачі, то в разі виявлення помилок Ваші документи будуть відхилені.

       Подавати Вами підготовлені документи до відповідних комісій ВЖЕ МОЖЛИВО.

     Також нагадую не забути вчасно зареєструватися для участі у ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ФУНДУК ТА МИГДАЛЬ - ОЧИМА ПРОФЕСІОНАЛІВ», що відбудеться 10 вересня (част.1) та 17 вересня (част.2), Програма та умови участі в ній оприлюднені на сайті Української горіхової асоціації: https://ukr-nuts.com.ua/ в розділі Оголошення.

   На конференції Ви власноруч побачити техніку та обладнання, для яких надається фінансова державна компенсація, отримаєте фахові консультації про її придбання та знижки

        З повагою до Вас.

        Президент Української горіхової асоціації Г.Юдін