Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ: ДОСВІД ОРЕГОНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ФУНДУКОВОДІВ

 

         Вже третій рік поспіль ВГО «Українська горіхова асоціація», як галузева асоціація країни, співпрацює з проектом ІТС (International Trade Centre) в Україні (керівник О.Коломойцева). Основна мета цієї співпраці спрямована на покращення позиціонування та підвищення ефективності просування українського горіху на світових ринках.

     Дотримуючись цієї стратегічної задачі, співпраця проекту ІТС та Української горіхової асоціації розвивається відразу в декількох напрямках, одне з яких сприяння проекту ІТС в організації обміну передовим досвідом зарубіжних країн.

        Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку роботи проекту ІТС, призначену для розвитку і становлення промислового фундуководства.

      Анонс цієї програми деякі фундуководи вже змогли прочитати в фейсбуці на сторінці International Trade Centre Ukraine.

     Промислове фундуководство в Україні – порівняно новий напрямок, який сьогодні стрімко нарощує оберти в рамках і не без того активного розвитку української горіхової галузі.

   Але на шляху закладки промислового саду, вибору правильної технологічної схеми по обслуговуванню і вирощуванню саджанців, вірному застосуванню тих чи інших агроприйомів виникають проблеми з доступом до знаньі інформації по вирощуванню фундука, до досвіду, який вже перевірений та підтверджений наукою в об'єднанні з промисловими садами, які вступили в товарне плодоношення.

       Розвиваючи цей напрямок, команда ІТС організувала 27 січня ц.р. перший прямий відеоміст з представником ІТС в США Джимом Крігбаумом (в свій час випускником Орегонського Університету) з метою підготовки серії майбутніх відео-семінарів з фахівцями Орегонського Університету по обговоренню питань, пов'язаних з вирощуванням фундука.      З боку Української горіхової асоціації, спільно з президентом асоціації Г.Юдіним, взяли участь генеральний директор компанії «Філберт» Максим Шейко, агроном компанії Наталія Власюк  (відеоролик про компанію «Філберт», які вирощують фундуковий сад на площі 820 га в Одеській області, ви можете подивитись на сайті асоціації https: //ukr-nuts.com.ua/).

        Багато з Вас знають, що з Чорноморського узбережжя Туреччини фундук поширився по всій Європі. А в 19 столітті потрапив в США і Канаду, де швидко прижився на Тихоокеанському узбережжі. Сьогодні в штаті Орегон (дев'ятий штат за площею в США) сконцентрована практично вся фундучна промисловість США(довідково: за 2020рік США експортувала 19559 тон фундука в шкаралупі за ціною 4169 долл.США за тону та 1988 тон фундука без шкаралупи за ціною 8395 долл.США за тону).

      В свою чергу, Університет штату Орегон (Oregon State University, OSU), заснований ще в 1868 році, на сьогодні є найбільшим університетом штату (довідково:працівників OSU — 2 248 осіб, річний бюджет університету — 1,1 млрд. долл.) та разом з дослідною станцією дорадчої служби штату Орегон мають значний досвід, суттєві досягнення в сфері розробки нових сортів, технологічних схем вирощування промислових садів фундука.

    Тому після першої онлайн-зустрічі у січні цього року відбулися перемовини з представниками Орегонського університету, дорадчої служби штату щодо організації серії відео-семінарів для українських фахівців-фундуководів. Перемовини закінчилися успішно та була запланована серія спеціалізованих вебінарів для виробників-фундуководів.

Всього відбудеться 4 відео-семінари (8, 13, 20, 27 квітня) тривалістю по 2,5 години кожний по програмі, що додається.

Вперше для українських фахівців протягом 10 годин відбудеться відверта розмова про досвід та напрацювання американських науковців та практиків щодо промислового вирощування фундукових садів.

    Вебінари проводитиме пан Росс Пенхаллегон (Ross Penhallegon) – міжнародний консультант ІТС, у минулому працівник сільськогосподарських дорадчих служб при Орегонському та Вашингтонському державних університетах (США).

        Під час вебінарів буде здійснюватиметься синхронний переклад з англійської мови.

        Реєстрація на вебінар за посиланням: https://cutt.ly/NxTTpVI

        Довідки за телефоном (067) 290 96 61 – Ганна Сирчина, асистент проекту ІТС.

      Наразі продовжується  активна  співпраця з проектом  ІТС по іншим напрямкам подальшого розвитку горіхової галузі України, які вже незабаром будуть проанансовані.

        Тому від імені Української горіхової асоціації, всієї горіхової спільноти хочеться подякувати команді проекту ІТС за плідну співпрацю та побажати невичерпної вдачі, натхнення та наснаги у втіленні в життя майбутніх проектів.

Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Г.Юдін