Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com

.

КОЛИ ЦВІТУТЬ МИГДАЛЕВІ САДИ., або перший науково-практичний семінар року.

Під таким стверджуючим гаслом 09 квітня пройде перший науково-практичний семінар-офлайн ("в живу") Української горіхової асоціації.

Більше ДВОХ РОКІВ ТОМУ, а якщо бути точним - 04 квітня 2019 р. на міжнародній горіховій конференції в Кишиневі, організованої FARM за сприяння ФАО і ЄБРР, Українська горіхова асоціація вперше презентувала свій галузевий горіховий проект - промислового мигдалеводства. На той час, цьому ПРОЕКТУ ВИПОВНИЛОСЯ ТІЛЬКИ РІК, як він народився у створеному розсаднику мигдалю, організованому на базі СФГ імені академіка Унанова в Балтському районі Одеській області.

ЗаразВЕЛИЧЕЗНОЮ НЕСПОДІВАНКОЮ для багатьох учасників світової виставки GULFOOD-2021, що проходила у лютому цього року в м.Дубай (ОАЕ), була поява на стенді Української горіхової асоціації зразків українського мигдалю та презентації нової галузевої програми асоціації: 2+1 PROGRAMME (WALNUT, HAZELNUT + ALMOND), яка свідчилапро старт вирощування мигдалю в промислових садах України.

Поява в першому горіховому каталозі України промислового розсадника мигдалю, повністю сертифікованого у 2020 році, та ще з власними (українськими) чотирма сортами мигдалю,  теж зареєстрованихв Державному Реєстрі сортів України в 2020 році свідчить про фундаментальні наміри та реальні можливостівирощувати достатню кількість сортових саджанців, необхідних для промислових садів сортового мигдалю (довідково: з повною версією першого горіхового каталогу України Ви можете самостійно ознайомитись на англомовній частині офіційного сайту Української горіхової асоціації: https://ukr-nuts.com.ua).

Тому сьогодні, Українська горіхова асоціація анонсує проведення 09 КВІТНЯ ПЕРШОГО НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ по розвитку промислових мигдалевих садів.

        З метою підвищення рентабельності горіхового садівництва, враховуючи міжнародний досвід, ВГО «Українська горіхова асоціація» три роки тому започаткувала новий проект в Україні - промислового створення садів мигдалю, щеплених на насіннєвій підщепі.

              Прогнозуючи розвиток даного напрямку, були закладені маточно-живцеві сади в розсадниках України. В 2020 році в Державному Реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні були зареєстровані 4 сорти мигдалю: Е5 Борозан (№ 19285004), Луїза (№ 19285001), Джоржия (№ 19285002), М 41 Алекс (№ 19285003). Освоєно промислове виробництво саджанців мигдалю, щеплених на насіннєвій підщепі.

          Крім цього, мигдальне садівництво – це новий перспективний напрямок аграрного бізнесу в Україні. Створення промислових високо-інтенсивних мигдальних садів, звичних до сухого, жаркого і без водного літа - це сьогодні один з реальних способів диверсифікації сільського господарства в умовах мінливого клімату, особливо для південних областей України.

             Тому і проведення семінару09 квітня заплановано в "столиці" Бесарабії – м.Болград Одеської області за допомогою та при сприянні Болградських районної та міської рад. Пленарна частина семінару відбудеться в залі засідань Болградської районної ради з урахуванням необхідних карантинних заходів безпеки.

     Після обідньої перерви всіх учасників семінару очікує "перлинка" цього заходу відвідування КВІТУЧОГО МИГДАЛЕВОГО САДУ, де буде проведена практична частина семінару (програма семінару додається).

         Участь у семінарі БЕЗКОШТОВНА за умови ОБОВ’ЯЗКОВОЇ  ПОПЕРЕДНЬОЇ реєстрації, яку треба здійснити по тел.068-908.80.64 або по е-mail: vmbab2008@gmail.com Відповідальна особа за проведення семінару БАБАНСЬКИЙ  Василь Маркович - Віце-Президент Української горіхової асоціації, який всі ці роки курирує це новий напрямок в горіхівництві.

           На семінар запрошуються керівники та провідні фахівці агропідприємств, інвестори, в планах розвитку яких почати висаджувати промислові мигдалеві сади. Відповідно до програми семінару буде розказано практично все - від "А" до "Я"про створення промислового інтенсивного саду сортового мигдалю.

        З урахуванням обов’язкового забезпечення необхідних карантинних заходів безпеки кількість місць для учасників семінару буде обмежена. Тому поспішайте зареєструватися.

           

           ДО ЗУСТРІЧІ НА ПЕРШОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ РОКУ!

 

Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Г.Юдін