Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

     Сучасне горіхівництво – це абсолютно нова галузь в Україні, яка найбільш стрімко та динамічно розвивається.

          Площа горіхових промислових садів постійно збільшується. Тільки за період дії Державна підтримка розвитку садівництва протягом 2018-2019 років фактично посаджені 3870 гектарів промислових садів горіхів та фундука, що становить 48% від площ всіх садів, виноградників та ягідників в Україні (8088гектарів), посаджених за цією програмою.

      Крім цього, практично за рахунок горіха, зібраного з домашніх подвір'їв, за останні 5 років Україна займає четверте місце у Світі по експорту горіха, а в Європі – перше.

      Понад  півтора  року  відокремлює  від моменту  підписання  Договору  про співпрацю між проектом InternationalTradeCentre (ІТС) в Україні та ВГО «Українська горіхова асоціація».

      Протягом цього часу садівники-горішники, переробники та експортери горіху отримали інформаційну та консультаційну підтримку проекту, взяли участь у циклі тренінгів, які започаткував проект ІТС у 2019-2020 роках, мали нагоду застосувати отримані знання на практиці під час участі членів ВГО «Українська Горіхова Асоціація» в роботі колективного стенда ІТС на найбільшій спеціалізованій виставці регіону Перської затоки та Близького сходу Gulfood (м. Дубай, ОАЕ).

    Також, у 2019 році спільними зусиллями Проекту та Асоціації за участі міжнародного експерта ІТС Джеймса Фітцпатріка (JamesFitzpatrick) розпочато  роботу, спрямовану на модернізацію національної горіхової галузі, покращення позиціонування та підвищення ефективності просування українського горіху на світових ринках.

ВПЕРШЕ в Україні Проект ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ РОЗВИТКУ ГОРІХОВОЇ ГАЛУЗІ.

     30 липня відбулося обговорення Дорожньої карти стратегічного розвитку горіхового сектору України та просування українських горіхів на експортних ринках, розробленої International Trade Centre (ІТС) у межах Проекту.

       До онлайн-зустрічі долучилися понад 40 учасників: представники приватного сектору, експерти ІТС, керівництво і члени профільних асоціацій та організацій з підтримки бізнесу і торгівлі, Посольство Швеції в Україні, а також представники Міністерства фінансів, Державної митної та податкової служб та інші.

      Зустріч відкривали Перший секретар Посольства Швеції, в.о. Керівника відділу з підтримки реформ  Даніель Грунвіус (DanielGronvius) і представник женевського офісу International Trade Centre, Радник з питань розвитку торгівлі в регіонах країн Східної Європи та Центральної Азії АрменЗаргарян (ArmenZargaryan).

   Презентував Проект  ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ РОЗВИТКУ ГОРІХОВОЇ ГАЛУЗІ міжнародний експерт ІТС Джеймс Фітцпатрік(JamesFitzpatrick).

     Дорожня карта – це комплексна програма та перелік рекомендації щодо стратегії розвитку галузі та створення для українських горіхів власного експортного бренду, який може стати основою національного плану дій, спрямованого підтримати інтеграцію українських виробників горіхів до національних і глобальних ланцюжків створення вартості й відкриття для них доступу до нових ринків.

  Запис презениації Дорожньої карти можливо переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=GzsgEurX0gM&feature=youtu.be

       Національний менеджер Проекту ІТС Альона Коломойцева підкреслила високу цінність побудови довіри між учасниками ринку – приватним сектором, промисловими виробниками, галузевою асоціацією і органами влади.

       Запропонований Проект Дорожньої карти не є остаточним варіантом та знаходиться у відкритому доступі з можливостю долучення кожного до подальшого коригування та внесення доповнень. Наразі Горіхова асоціація та Проект ІТС продовжує працювати над Дорожньою картою та запрошує всіх небайдужих до розвитку горіхової галузі направляти свої зауваження та пропозиції на електрону пошту: ukr.gardens.nuts@gmail.com

        Нове обговорення Дорожньої карти розвитку горіхового сектору та просування українських горіхів з урахуванням отриманих зауважень та пропозицій відбудеться 20 серпня о 15:00 за посиланням  https://intracen.zoom.us/j/96499050928.

 

Запрошуємо до участі!

Президент Української горіхової асоціації Г.Юдін