Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com

.

ПРОЕКТ ІТС В УКРАЇНІ ПРОДОВЖЕНО НА ТРИ РОКИ.

 

    Нагадаємо, International Trade Centre (Міжнародний Торговий Центр), в подальшому ITC - це агентство по співробітництву, створене Всесвітньою Організацією Торгівлі (СОТ) і Організацією Об'єднаних Націй (ООН) в 1964 році зі штаб-квартирою в Женеві (Швейцарія) з метою співробітництва та сприяння розвитку міжнародної торгівлі.             Проєкт ІТС реалізовується в Україні з 2016 року та фінансується урядом Швеції. В січні 2019 року між Проєктом ІТС в Україні та ВГО «Українська горіхова асоціація» підписана Угода про співпрацю.

     21 травня у конференц-залі Херсонської торгово-промисловій палати дали СТАРТ ДРУГІЙ ФАЗІ проєкту ІТС в Україні «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

      У заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг, другий секретар Посольства Швеції в Україні Хільма Дальстрьом, координатор проектів Посольства Швеції в Україні Ганна Царенко, менеджер Проєкту ІТС Альона Коломойцева, керівники Торгово-промислових палат Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької областей, бенефіціари і партнери Проєкту з різних регіонів України.

        Були підведені підсумки роботи першої фази Проєкту в Україні.

     «На основі позитивних результатів, досягнутих на першому етапі та з метою забезпечення стійкості створеного впливу, Швеція зобов’язується продовжувати підтримувати українські малі і середні підприємства протягом другої фази Проєкту, який реалізує ITC», – зазначив Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг.

    В свою чергу, директор ITC з питань державних програм Ашиш Шах подякував уряду Швеції за підтримку підприємців та довіру до ITC у виконанні першого етапу та намір фінансово підтримувати Проєкт надалі. Він підкреслив, що «за нинішніх обставин, коли пандемія COVID-19 руйнує засоби до існування та економіку у всьому світі, цей Проєкт реалізовується в дуже своєчасний момент, оскільки він допомагає МСП вийти з пандемії».

Про підсумки роботи проекту протягом першого етапу і планах на другий етап говорила менеджер Проєкту ІТС Альона Коломойцева. Проєкт допомагає малим і середнім виробникам та переробникам свіжих фруктів, овочів, горіхів підвищити свою конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків. Всі виступаючі високо оцінили роботу менеджера проєкту ІТС Альони Коломойцевої.

"God eftermiddag, herr ambassadör" - таким вітанням на шведській мові почав свій виступ президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін. У своєму виступі він акцентував увагу на важливості співробітництва проекту в розвитку горіхової галузі України, про напрямки розвитку галузі горіхівництва в подальшому, про значущість участі Горіхової асоціації на міжнародних виставках, про шляхи подальшого розвитку співпраці з Проектом для підвищення конкурентоспроможності української горіхової продукції - волоських горіхів, фундуку, мигдалю, продуктів їх переробки на світовому ринку.

   Надалі у своєму виступі Геннадій Юдін визначив нові напрямки горіхової галузі, розвитку переробки горіхів, розвитку промислових насаджень арахісу в Херсонський області, якими займається присутній на цьому заході керівник обласного осередка горіхової асоціації І.Г.Тодоров.

Наприкінці виступу Генадій Юдін презентував послу Швеції в Україні пану Тобіасу Тибергу, представникам посольства нові вироби горіхової переробки, які вже пройшли відповідну сертифікацію для можливості подальшого експорту та які зроблені підприємствами-членами Горіхової асоціації – олію з фундука (ТОВ «Агросільпром» м.Дніпро) та бланшований волоський горіх (ТОВ «Укр-Валнут» м.Хмельницький).

        Присутні гості змогли ознайомитись з презентацією горіхової галузі, покуштувати українські волоські горіхи (сади ПП «Ніка» Миколаївська обл. та ТОВ «Волнат» м.Ізмаїл), фундук (сади ТОВ «Філберт» Одеська обл., ТОВ «Горіх Полісся» Житомирьска обл.), мигдаль (сад ТОВ ім. академіка Унанова Одеська обл.).

            Всім присутнім дуже сподобався смак українських горіхів та виробів з горіхів.

З великим інтересом посол Швеції пан Тобіас Тиберг ознайомився з УКРАЇНСЬКИМ ГОРІХОВИМ КАТАЛОГОМ, який був вперше виготовлений та презентований Горіховою асоціацією на міжнародній виставці Gulfood-21 (Дубай, ОАЄ). Пан посол з задоволенням відзначив роботу асоціації по розширенню каталогу новими горіховими виробниками та промисловими садами.

      Адже цю кропітку роботу Горіхова асоціація має намір завершити до відкриття однієї з найбільш великих світових виставок ANUGA 2021 (09-13.10.2021), на якій проєкт ІТС планує знову організувати корпоративний український стенд (вже, в рамках другого етапу власної роботи).

Президент Української горіхової асоціації Г.Юдін