Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

УВАГА! ВАЖЛИВО! ТЕРМІНОВО! ВСІМ САДІВНИКАМ !!!

 

       Всім агропідприємствам галузі садівництва (тільки юридичні особи), які у 2020 році брали участь в бюджетній програмі "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників ...» і ОТРИМАЛИ БЮДЖЕТНІ КОШТИ у вигляді компенсації, або ЯКІ ПЛАНУЮТЬ брати участь в цій програмі ДЕРЖПІДТРИМКА САДІВНИЦТВА-2021.

       Прошу звернути увагу, що згідно Наказу Держстату Украіни № 52 від 20.01.2020р. «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 29-сг (річна) "Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду» змінено терміни здачі форми 29-сг.

          Кінцевий термін подачі форми 29-сг згідно цього наказу - 5 січня 2020 року!!!

       Але якщо Ви випадково пропустили терміни здачі даної форми 29-сг (річна), то НЕОБХІДНО ВИПРАВИТИ цю ситуацію протягом найближчих двох-чотирьох днів (до 11 січня) і самостійно здати форму 29-сг, ніж залишити помилку для можливих прискіпливих запитань контролюючих служб.

          Наказ та Бланк форми 29-сг можливо завантажити через інтернет:

http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2020/52/52_2020.htm

          Після 11 січня Держстат України буде формувати річну звітність за минулий, 2020 рік.

         В зв’язку з тим, що усі форми державних статистичних спостережень та звітності згідно рекомендаціям Держстату надаються в електронному вигляді, то зараз для здачі форми 29-сг відпадає необхідність власного візиту у районне управління статистики, або відправкою листом.

         Тому, форму 29-сг можливо відправити у любий з наступних днів в електронному вигляді слідуючим чином:

 Заходите в Google, а далі в КАБІНЕТ РЕСПОНДЕНТА Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua/menu/respond.htm), далі вибираєте розділ: ЕЛЕКТРОНА ЗВІТНІСТЬ (https://statzvit.ukrstat.gov.ua/) та сектор: ВХІД/РЕЄСТРАЦІЯ, де реєструєтесь та передаєте форму 29-сг.

        Електронна квитанція про здачу форми 29-сг, яку Ви отримуєте, буде підставою для всіх контролюючих органів, а також одним з переліку документів для майбутньої Вашої участі в бюджетній програмі підтримки садівництва у 2021 році.

      Прошу звернути увагу, в формі 29-сг в розділах 2, 3 ОБОВ'ЯЗКОВО повинна бути відображена ПЛОЩА Ваших садів, за яку Ви отримали компенсацію, або плануєте отримати у 2021 році.

         Але як бути ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ-ПІДПРИЄМЦЯМ (ФОП), які теж мають сади, або планують їх висаджувати???

     Відповідь на це питання Українська горіхова асоціація отримала у спілкуванні з відповідальними фахівцями Держстату України.

      Справа в тому, що дія Наказу Держстату № 52 від 20.01.2020р. не поширюється на фізичних осіб-підприємців (ФОПів) і вони форму 29-сг зовсім не здають, бо не мають статусу юридичної особи. В формах звітності Держстату ФОПи відносяться до категорії фізичних осіб.

       В свою чергу, у відповідності до постанови КМУ № 587 від 15 липня 2005 року (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», яка є базовою в держпідтримці садівництва, при оформленні часткової компенсації в переліку документів треба надати довідку про валове виробництво продукції за останні три роки, погоджену з органами статистики.

      Це одна з «реформаторських новацій» спрощення процедури отримання коштів, яка з’явилася в минулий рік в численних змінах до Постанови КМУ № 587 без всякого узгодження з галузевими асоціаціями.

      Тому законодавче вирішення цього питання для ФОПів полягає во внесенні чергових змін до базової постанови КМУ № 587, або у внесенні змін в форми звітності Держстату по окремому обліку ФОПів.

      Це потребує ОБОВ’ЯЗКОВОГО вирішення у цьому році до періоду підготовки документів садівничими ФОПами для отримання компенсації-2021.

      Тому Украінська горіхова асоціація в співпраці з іншими галузевими асоціаціями планує вирішення цього питання та інших «реформаторських новацій», які стрімко й часом наспіх, без належного обговорення з галузевими асоціаціями були внесені до базової Постанови КМУ № 587.

      АЛЕ ЗАРАЗ, незважаючи на святкові дні – прошу садівничі підприємства перевірити наявність зданої форми 29-сг до Держстату України!!!

         Роз’яснення щодо заповнення форми 29-сг: https://www.profiwins.com.ua/.../forms.../statistic/420.html

   У разі появі питань з цього приводу - письмово повідомте нас за наступною електронною адресою: ukr.gardens.nuts@gmail.com

 

З повагою до Вас і ще раз з побажаннями здоров’я та радісних різдвяних свят!

Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Г.Юдін

06.01.2020р.