Україна, м. Дніпро,

вул. Старокозацька  52, офіс267


ukr.nuts2008@gmail.com
ukr.gardens.nuts@gmail.com 

.

Фундукові сади на Вінниччині.

            В останні дні весни спеціалісти Української горіхової асоціації на чолі з її Президентом Юдіним Г. О. здійснили робочу поїздку в Київську, Вінницьку та Хмельницьку області. Ціль поїздки полягала в ознайомленні і аналізі нових і раніше закладених фундукових і горіхових садів в регіонах, вирощуванні посадматеріалу в закритому і відкритому грунті, деяких технологічних особливостях створення і утримання садів. Набутий в регіонах досвід дає можливість реально оцінити їх перспективність на сьогоднішньому етапі і може бути предметом вивчення і послідування іншими, які мають плани на закладку таких садів. Відбулося ознайомлення і з новими садами на півночі Вінницькій області в Козятинському районі в господарстві знаного в області аграрія і керівника Сагайди Віктора Івановича. Козятин - важлива вузлова станція Південно- Західної залізної дороги, що стимулювала розвиток промисловості і сільського господарства в регіоні. До знакових людей регіону відноситься і Віктор Іванович, який працював і на адміністративних посадах, але найбільше розуміє землю, її потенціал, можливості ефективного використання. На своїх полях в минулому сухомі році Віктор Іванович отримав урожай кукурудзи 11.7 т/ га при середній по Україні 4.67 т/ га.

Але основну увагу в останні роки Віктор Іванович приділяє багаторічним насадженням, зокрема фундуку, як культурі,що має перспективу в майбутньому і для наступних поколінь. Розуміючи всю технологічність вирощування і збереження врожаю фундука, Віктор Іванович побудував уже приміщення для сушки продукції і велике складське приміщення.

Загальна кількість фундукових садів становить 45 га на трьох різних ділянках. Закладку садів розпочав в 2018 році на площі 40 га, з них 35 га з капельним поливом. Сортова база різна: Каталонський, Барселонський, Галле, Косфорд, Варшавський червоний, є сорти італійської селекції. Схема посадки 5× 3 м. Для попередження ерозійних процесів утримання грунту в саду проводиться по системі задерніння частини кожного другого міжряддя. Для задерніння використовується райграс пасовищний.

       Особливу зацікавленність має третє поле на площі 5 га. В 2018 році на даній площі була висаджена вишня по схемі 4× 2 м, в минулому році загальний збір врожаю вишні становив 5 т, в цьому році очікується отримати 50 т.В минулому році в схему посадки вишні був висаджений фундук по схемі 4 × 4 м і по мірі його росту і розвитку вишня буде видалена. Досвід цікавий, унікальний, дає можливість відповідний період вирощувати нішеву культуру і отримувати додатковий дохід.

      Є зацікавленність у Віктора Івановича ще збільшити загальну площу фундукових садів на 20 га, посадивши фундук на підщепі ведмежого горіха, розуміючи відповідні переваги. Таким чином, фундукові сади Віктора Івановича можуть бути предметом наслідування в особливостях технології створення, експлуатації і використання нішевих культур.

P.S. Президент ВОО "Украинская ореховая ассоциация" Г.Юдин

БЫСТРООКУПАЕМЫЕ ОРЕХОВЫЕ АГРОТЕХНОЛОГИИ

Не для кого не секрет, что любой ореховый проект это «длинные» деньги – инвестиционный проект на несколько лет. Поэтому поиск агротехнологий в ореховых садах, способствующий скорейшей окупаемости проекта, волнует всех ореховодов уже с первого момента зарождения у них мысли о создании сада.

Однако - практика и теория не всегда совпадают по результатам.

Поэтому изучение практического опыта ускорения возврата вложенных инвестиций в фундуковый проект привёл нас к одному из членов Украинской ореховой ассоциации - в фермерское хозяйство, возглавляемое Сагайдой Виктором Ивановичем.

Практический опыт совместного выращивания фундука в вишнёвом саду ИНТЕРЕСЕН своими первыми фактическими результатами. Фундук растёт без угнетения его вишней, а в это время вишня начинает окупать, как и свои затраты, так и затраты на посадку фундука.

По итогам этого сезона, по договорённости с Виктором Ивановичем, мы более обширно опубликуем фактические результаты совместного выращивания фундучно-вишнёвого сада.

Искренне признательны Сагайде Виктору Ивановичу за новаторство и открытость!!! ТАК ДЕРЖАТЬ!!!